Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Inwestycje


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Status: zakończona
Lokalizacja: Trzebiatkowa
Data rozpoczęcia: 16 listopad 2018
Data zakończenia: 10 grudzień 2018
Koszt całkowity: 187.000,00 zł
Montaż finansowy:
Na realizację inwestycji Gmina uzyskała dofinansowanie ze środków finansowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, w formie dotacji w wysokości 12.500,00 zł oraz pożyczki w kwocie 120.000,00 zł, w ramach konkursu „Modernizacja źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych”.
Program: WFOŚiGW w Gdańsku
Wymiana pieca na kocioł ekologiczny na biomasę wraz z modernizacją instalacji centralnego ogrzewania w budynku wielorodzinnym przyczyni się do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń wprowadzanych do środowiska, a co za tym idzie obniżenia emisji CO2 do atmosfery.
 

E-mail:*
Nick:*
Treść opinii:*
Podaj wynik działania:*
(np.: 5 plus 9, należy wpisać 14)

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij