Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 16 maj 2023
Gmina Tuchomie podpisała porozumienie ze Skarbem Państwa - Ministrem Edukacji i Nauki o udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.
Gmina Tuchomie uzyskała dofinansowanie na 5 wycieczek (2 w Zespole Szkół w Tuchomiu oraz 3 w Szkole Podstawowej w Kramarzynach) w wysokości 25 000,00 zł.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie 34 318,00 zł. Wkład własny stanowią wpłaty rodziców uczniów, którzy zadeklarowali uczestnictwo w wycieczkach.

Więcej informacji o zrealizowanych wycieczkach na profilach facebookowych szkół.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij