Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Inwestycje


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Status: zakończona
Data rozpoczęcia: 2 czerwiec 2014
Data zakończenia: 29 sierpień 2014
Na terenie gminy Tuchomie powstały kolejne ekologiczne lampy oświetleniowe. Dzięki środkom z funduszy sołeckich oraz 50 procentowemu dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach konkursu „Słoneczne Pomorze” zainstalowano lampę hybrydową w Trzebiatkowej, lampę solarną w Tągowiu oraz parkową lampę solarną w Masłowicach Trzebiatkowskich.

Lampy powstały w miejscach, gdzie doprowadzenie energii elektrycznej i montaż tradycyjnych opraw oświetleniowych były ekonomicznie nieuzasadnione.

Zastosowanie autonomicznych punktów oświetleniowych przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, a co za tym idzie obniżenia emisji CO2 do atmosfery.

W ramach konkursy przeprowadzono również w szkołach w Tuchomiu i Kramarzynach kampanię informacyjno-edukacyjną o korzyściach środowiskowych ze stosowania odnawialnych źródeł energii.
 
Pliki do pobrania:

E-mail:*
Nick:*
Treść opinii:*
Podaj wynik działania:*
(np.: 5 plus 9, należy wpisać 14)

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij