Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 10 maj 2023
Gmina Tuchomie wyłoniła wykonawcę na koszenie terenów zielonych na terenie Gminy Tuchomie w roku 2023 we wszystkich sołectwach.
Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma: FILMAR sp. z o.o., ul. Słupska 31/3, 77-140 Kołczygłowy (brutto: 0,18 zł/m2)

Przedmiot zamówienia obejmuje:
  •  wykaszanie gminnych terenów zielonych przy pomocy kos spalinowych żyłkowych lub kosiarek samojezdnych bez zbierania trawy;
  • po wykoszeniu wysokość trawy powinna być nie większa niż 7 cm i nie można pozostawiać suchych stojących traw (mogą stwarzać zagrożenie-ranienie nóg).
  • uprzątnięcie po skoszeniu terenów, trawy rozrzuconej na  tereny  przyległe  do  koszonych powierzchni np. alejki, chodniki, rabaty kwiatowe, place zabaw, wywóz skoszonej trawy do kompostownika (w wybranych miejscach) itp.

Łączna powierzchnia do  koszenia to ok. 216 tysięcy m2 w tym częstotliwość koszenia w zależności od rodzaju terenu od 2 do 5 razy w roku, tj. na terenach najbardziej użytkowanych takich jak place zabaw, zaplecze kajakowe koszenia będą wykonywane 5 razy w roku, na terenach rekreacyjnych 3 razy w roku a pozostałe miejsca mniej użytkowanie będą koszone  2 razy w roku.

Wykaz i częstotliwości koszenia w załączniku.

Całoroczny koszt koszenia to 38.744,97

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij